Skip to content

ENDÜSTRİLER

Enerji üretimi

Jeneratör üreticileri güvenilir, sessiz ve yüksek güç yoğunluğuna sahip motorlara ihtiyaç duyar. Perkins’in eksiksiz güç üretim motorları yelpazesi, telekomünikasyon için güç gibi düşük güç uygulamalarından hastanelerin veya veri merkezlerinin yüksek güç taleplerine kadar popülerdir. Genellikle dünyanın en iyi jeneratör seti üreticileri tarafından belirtilirler.

Tarım

Perkins motorları Türk çiftçiler tarafından uzun yıllardır kullanılmaktadır ve önde gelen traktör markalarının çoğuna monte edilmiştir. Güvenilirlik, yakıt verimliliği ve yüksek tork, onları bu uygulama için mükemmel kılmaktadır. Perkins motorlar, biçerdöverler, bağ ekipmanları, sulama ve daha fazlası gibi diğer tarım makinelerinde de çok yaygın olarak kullanılmaktadır.

İnşaat

İş makinelerinin güvenilir güce ihtiyacı vardır. Modern şantiyelerdeki kirli, yüksek titreşimli ortamlarda güvenilir olmaları gerekir. Perkins motorlar, aşırı sıcaklıklarda çalışır ve modern inşaat makinelerini çalıştıran hidrolik pompalara ani güç zirveleri sağlayabilir.

Perkins motorlar ekskavatörlerde, tekerlekli yükleyicilerde, kazıcı yükleyicilerde, damperlerde, kompaktörlerde ve teleskopik yükleyicilerde çok yaygın olarak kullanılır.

Uzmanlaşmış makineler

Perkins Motorları, çok çeşitli uygulamalarda kullanılır. Pompalardan, kompresörlere, havaalanı yer desteğine, madencilik makinelerine ve forkliftlere kadar.